VMMH Offroad Talvesarja 4.etapi kokkuvõte: 13. jaanuar 2014

Bruno Vaher / Kirjuta esimene kommentaar

4.etapil oli stardis muljetavaldav 43 mudelit. Superfinaali auhinna pani välja Matkasport OÜ (loe edasi)

Jaanuarikuu teisel laupäeval leidsid tee Väike-Maarja mudelihalli kõik offroad mudelistid, kelle mudelid terveks päevaks raja oma valdusesse haarasid. Värskelt uuendatud kujuga rajal, 11.jaanuaril toimunud Talvesarja 4. etapil startis 43 mudelit. Võistluspäev oli pikk ja pakkus palju põnevaid ning pingelisi hetki.

1/10 mõõtkavas tagaveoliste mudelite kassis oli kokku 18 autot, kus võidu võttis Rando Mere (Tallinn), kel õnnestus tänu teiste rivaalide väikeste vigade tõttu võita esimene ja kolmas finaal. Teise koha haaras endaleVäike-Maarjas juba korra võitnud Viljar Kask (Tallinn). Kolmandaks tuli Tõnu Tooming (Tallinn), kes on eelnevalt samal rajal võitnud korduvalt. Väike-Maarja kohalik suure tulevikuga noor sõitja Karl Kasekamp sai väga tubli viienda koha, eelsõitude põhjal võis loota ka juba paremat tulemust, kuid suurte kogemustega sõitjate vastu seekord ei saanud. Eelsõitudes teise koha saanud Vahur Kivaste (Väike-Maarja) platseerus erinevate äparduste tõttu kuuendal kohal. Kuldar Ilus (Viljandi) oli seitsmes ning Arpo Ensling (Tallinn), kes pääses üle mitme aasta A- finaali, platseerus kaheksandal kohal.

1/8 mõõtkavas nelikveoliste klassis domineeris kõikides finaalides Rainer Ressar (Tallinn), kes võttis ka klassi üldvõidu. Teisel kohal oli noor ja arenev mudelist Hendrik Lainemäe (Aravete). Viljar Kask (Tallinn) jäi selles finaalis kolmandaks. Kuldar Ilus (Viljandi) sõitis oma uhiuue mudeliga neljandale kohale. Risto Haugile (Viimsi) tuli seekord viies koht. Jaanus Saare (Tartu) ja Einar Viira (Harjumaa) said omale kuuenda ja seitsmenda koha.

Päeva lõpus toimunud Superfinaalis kihutasid võidu kahe klassi parimad, kaasas kantava telefoni akulaadija Power Monkey nimel, mille pani välja Matkasport OÜ. Auhinna sai omale Risto Haug.

Järgmine etapp toimub 8ndal veebruaril, seni saate oma oskusi lihvida ja puldiga erinevaid näpuharjutusi teha neljapäeva õhtuti, alates kella 18st, muul ajal kokkuleppel.

Suur kummardus kõigile, kes ürituse õnnestumisele kaasa aitasid!